Sve Za Kuću
Tajna Istorija, Prokopije iz Cezareje
Klikni za uvećanje
Dereta

Tajna Istorija, Prokopije iz Cezareje

814 RSD
Nije dostupno
Količina:

📋Karakteristike

Naziv Knjige : Tajna Istorija Autor: Prokopije iz Cezareje Pismo: Srpski - Latinica Format: 17 x 25 cm Broja strana: 184 strana Povez: Broširan Izdavač: Dereta Izdanje : 2004. god

📖Opis proizvoda

*** O Knjizi *** Spis nastao oko 550 godine nije istorijsko delo u pravom smislu reči, već svojevrsna hronika skandala, politički pamflet koji kao da nije pisan mastilom nego žuči. Prokopije je u tajnosti napisao novo delo, sasvim drugačije od prethodnog, u kojem je do srži razgolitio vladavinu Jistinijana I i Teodore i najtamnijim bojama prikazao naličje velike epohe. *** O Autoru *** Prokopije iz Cezareje - Neposredni svedok burnih vizantijskih vremena, očevidac mnogih važnih događaja, bio je Prokopije, najveći vizantijski istoričar VI veka. Nošen snagom pronicljivog duha, proputovao je veliki deo ondašnjeg poznatog sveta, boraveć‡i gotovo na svim važnijim ratištima gde su romejske trupe pronosile osvajačku slavu Justinijana I. Za Prokopijeva dela se sa puno razloga smatra da su neuporedivo najbogatije i najpouzdanije svedočanstvo o ovome dobu. "Istorija ratova" (De bellis),svakako njegov najpoznatiji spis, ne svodi se na samo suvoprano ređanje događ‘aja, ve㇠je protkana obiljem podataka koji je pretavaraju u enciklopediju najraznovrsnijih činjenica iz etnografije, demografije i kulture rane Vizantije i sveta koji ju je okruživao. Razdiran nedoumicom zbog prikrivanja prave istine, osmelio se da u potaji napiše novo delo, sasvim drugačije od prethodnog, u kojem bi do same srži razgolitio vladadavinu Justinijana I i Teodore, i najtamnijim bojama prikazao naličje velike epohe. Skinuvši obrazinu dvorskog istoričara, što je Prokopije bio samo delimično, , odanog i, zašto ne reć‡i, ponekad i pomalo snishodljivog, sa iznenađ‘ujuć‡om žestinom se obrušio na ličnosti Justinijana I i Velizara, a pogotovu na njihove žene, Teodoru odnosno Antoninu, osobe neznatnog porekla i naglašene amoralnosti, ali i zadivljujuć‡e preduzetnosti. Tako je nastalo delo koje se po mnogo čemu opire ustaljenim klasifikacijama i gotovo da nema svog srdodnika ni u prethodnim ni u docnijim epohama. To nije Istorijsko delo u pravom smislu reči, ve㇠svojevrsna hronika skandala, politički pamflet koji kao da nije pisan mastilom nego žuči. Nastao oko 550, spis je poznat kao "Tajna istorija", buduć‡i da je objavljen tek posle piščeve i Justinijanove smrti. Uz istinoljubivost, i mržnja je bila jedan od podsticaja koji su Prokopija naveli da napiše ovo delo.

🚚Dostava

Vreme slanja

3 - 5 radnih dana

Težina paketa

0.30 kg

Status dostave

📦 Dostava se naplaćuje prema cenovniku

Cenovnik dostave

Težina (kg)Cena (RSD)
do 0.5 kg430 RSD
do 2 kg430 RSD
do 5 kg490 RSD
do 10 kg670 RSD
do 20 kg910 RSD
do 30 kg1,070 RSD
do 50 kg1,300 RSD

Za pakete preko 50kg dostava se obračunava: cena za 50kg + cena za ostatak prema cenovniku

Brza dostava

Dostavu vrši kurirska služba

Ocene kupaca

0.0

0 recenzija

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Recenzije korisnika (0)

Još nema recenzija za ovaj proizvod.

Budite prvi koji će ostaviti recenziju!

📄Deklaracija

Naziv proizvoda:Tajna Istorija, Prokopije iz Cezareje
Proizvođač:Dereta
Šifra:8381
Težina:0.30 kg
EAN:N/A
Zemlja porekla:Srbija
Uvoznik:Navedeno na pakovanju proizvoda

⚖️Reklamacije i uslovi

Preporučujemo da od dana prijema paketa pa najmanje do isteka roka od 14 dana sačuvate kompletan proizvod sa računom, dokumentacijom, kutijom.

U slučaju da niste zadovoljni kupljenim proizvodom jer ne odgovara karakteristikama i opisu proizvoda sa ove stranice, smatrate da je proizvod neispravan ili da proizvod nije ispunio vaša očekivanja, imate pravo na odustanak od ugovora na daljinu u roku od 14 dana od dana prijema paketa, opravka, zamena ili povraćaj novca u roku od 6 meseci i opravka ili zamena u roku 2 godine. Ukoliko u karakteristikama nije drugačije navedeno saobraznost važi 2 godine.

Detaljno o opštim uslovima kupovine: Prava i obaveze potrošača, reklamacije →

Možda će vas zanimati